Mateřská škola Sokolov, Kosmonautů 1881

Úvod > O nás > Aktuality

Návštěva v prvních třídách

Datum konání: 19. 3. 2024 - 20. 3. 2024

Naši předškoláci se půjdou podívat do prvních tříd na ZŠ Křižíkova, aby před zápisem věděly, co je čeká :-)

V úterý 19.3. - třída Pampelišek

Ve středu 20.3. - třída Šípkových růží

Výlet Šípkových růží

Datum konání: 19. 3. 2024

V úterý 19.3. 2024 pojedou děti ze třídy Šípkových růží na společný výlet se seniory na EKOFARMU v Chebu.

Divadlo v MDK

Datum konání: 12. 3. 2024

V úterý 12.3.2024 pojedou děti ze třídy Pampelišek, Fialek, Zvonků a Šípkových růží do MDK v Sokolově na "Cirkusáckou pohádku".

Vybíráme 45 Kč

SFÉRICKÉ KINO

Datum konání: 27. 2. 2024

V úterý 27.2.2024 je pro děti připraveno SFÉRICKÉ KINO - JEDNÁ SE O NAFUKOVACÍ KOPULI ve které děti sledují promítání.

Ocitnou se pod hvězdnou oblohou, nebo i na jiném místě. Vše na děti působí tak, jako by byly opravdu na místě ,kde se děj odehrává.

Jedná se jedinečný zážitek.

Vybíráme 100,- Kč

KARNEVALOVÝ TÝDEN

Datum konání: 26. 2. 2024 - 1. 3. 2024

V týdnu od 26.2.2024 do pátku 1.3.2024 bude v MŠ KARNEVALOVÝ TÝDEN.

Projektový den -zdravé stravování

Datum konání: 22. 2. 2024

Ve čtvrtek 22.2.2024 proběhne ve třídě Pampelišek a Šípkových růží ve spolupráci s VOŠ Karlovy Vary projektový den na téma ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ.

Inovativní vzdělávání u Pampelišek

Datum konání: 9. 2. 2024

V pátek 9.února proběhne projektový den inovativního vzdělávání ve třídě Pampelišek.

Děti se mohou těšit na den s IT.

JARNÍ PRÁZDNINY 12.2.-16.2.2024

Datum konání: 1. 2. 2024 - 16. 2. 2024

Vážení zákonní zástupci,

v týdnu od 12.-16.2.2024 jsou jarní prázdniny. Provoz MŠ bude omezen pouze na 4 třídy.

V provozu budou pouze spodní třídy všech budov-  Fialky, Zvonky, Sedmikrásky a Šípkové růže.

Děti z horních tříd budou spojeny do tříd spodních.

Děkujeme za pochopení.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ-zahájení zapisování

Datum konání: 2. 1. 2024

OZNÁMENÍ O ZAHÁJENÍ OFICÁLNÍHO ZAPISOVÁNÍ DĚTÍ NA ŠKOLU V PŘÍRODĚ

V TERMÍNU OD 22.4.2024 do 26.4.2024

NA MARIÁNSKÉ U JÁCHYMOVA – CHATA LESANKA

Cena je 2810,- Kč

V ceně je zahrnuto ubytování s celodenní stravou (2565,-), přeprava autobusem (245,-).

Organizační schůzka ke ŠvP se uskuteční v březnu.

Přednost budou mít starší děti, má možnost vyjet 40 dětí. Svůj závazný zájem nahlaste učitelkám na třídách do 31.1.2024.

Desatero pro rodiče nově nastupujících dětí

Datum konání: 29. 4. 2020 - 31. 12. 2020

Desatero pro usnadnění nástupu Vašeho dítěte do mateřské školy

*     Povídejte si s dítětem o mateřské škole, použijte fotografie, knihu, kamaráda, který už do mateřské školy chodí a je spokojené, nestrašte Vaše dítě mateřskou školou.

*     Zvykejte dítě na odloučení. Nechte jej pohlídat babičkou, tetou, kamarádkou, ale vždy se s dítětem láskyplně rozlučte a ujistěte ho, že sice odcházíte, ale že se určitě vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout.

*     Dejte dítěti najevo, že mu věříte, že to určitě zvládne, zvýšíte tak jeho sebedůvěru.

*     Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Neprotahujte loučení, ovšem neodcházejte narychlo, tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.

*     Dejte dítěti s sebou něco důvěrného- plyšáka, šátek, Vaší fotografii…

*     Plňte své sliby, když slíbíte, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít. Dítě Vám věří, proto ho nezklamte.

*     Za pobyt v mateřské škole neslibujte dítěti odměnu, dítě prožívá stres nejen z toho, že je v mateřské škole bez rodičů, ale ještě se přidá strach ze selhání a nezískání tak odměny. Pokud den ve školce proběhne v pohodě, jděte to oslavit něčím, co má dítě rádo, kupte mu drobnost, ale materiální odměna by se neměla stát pravidlem, dítě by ji vyžadovalo každý den.

*   Veďte dítě k samostatnosti, zvláště v hygieně, sebeobsluze a stolování. Dítě by mělo umět vyjádřit své potřeby, napít se z hrnečku, jíst lžící, ujít kratší vzdálenost během pobytu venku, spolupracovat při svlékání a oblékání, umět nazout bačkůrky, používat kapesník, znát své jméno.

*     Pokud vy sami prožíváte novou situaci se strachem, věřte, že Vaše dítě velmi dobře pozná Váš strach a přenášíte jej tak na dítě, čímž mu odloučení neulehčujete. Pokud to je možné, dohodněte se, že dítě bude do mateřské školy z počátku odvádět ten, kdo s tím má menší problém.

*     Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace. Dítě může jít jen na dvě hodiny od 8-10 hodin, postupně do 12.00, poté začít v MŠ odpočívat. Některé děti potřebují delší čas k adaptaci, některé mohou nastoupit a zvládnou delší odloučení bez potíží. Každé dítě je jiné a je potřeba respektovat jeho potřebu postupné adaptace. Je vhodné první týden nástupu do mateřské školy mít čas pro jeho postupnou adaptaci.

Přejeme Vám, aby se Vašemu dítěti v mateřské škole líbilo, rychle a bez potíží se adaptovalo na nové prostředí a vy chodili do mateřské školy s úsměvem, bez pocitů obav a s důvěrou v učitelky, kterým svěřujete své dítě.