Mateřská škola Sokolov, Kosmonautů 1881

Provoz mateřské školy

Po - Pá: 06.00 - 16.30

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality

Aktuality


Schůzka rodičů nově nastupujících dětí

Datum konání: 29. 8. 2024

Ve čtvrtek 29.8.2024 od 15.00 hodin proběhne schůzka rodičů nově nastupujících dětí do MŠ.

Sejdeme se v nízkém "růžovém" pavilonu.

Těšíme se !UZAVŘENÍ MŠ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN

Datum konání: 1. 7. 2024 - 28. 7. 2024

Vážení zákonní zástupci,

v roce 2024 bude MŠ uzavřena od 1.7.2024 do 28.7.2024.

V naléhavých případech budete moci využít náhradní MŠ M.Majerové. Bližší informace a žádosti budou k dispozici začátkem dubna. 

 

Bc. Jana Hegedüsová                                                                                                                                                                                                            ředitelka školyJAZYKOVÁ OCHUTNÁVKA- z důvodu nízkého počtu dětí ve třídě - změna termínu na 13.9.2024

Datum konání: 21. 6. 2024

V pátek proběhne ve třídě Fialek tzv. JAZYKOVÁ OCHUTNÁVKA, kdy celé dopoledne bude s dětmi také lektor německého jazyka a děti budou mít dvoujazyčné dopoledne. Tato aktivita se bude opakovat i v příštím školním roce několikrát, vždy se stejnými dětmi. Jedná se o poznávání jazyka jiné národnosti. Změna výše úplaty od 1.9.2024

Datum konání: 13. 6. 2024 - 30. 9. 2024

Rada města Sokolov stanovila od 1.9.2024 výši úplaty na 700,- Kč měsíčně, bližší informace si můžete přečíst v odkazu na dokument a následně budou změny zapracovány i do vnitřní směrnice o úplatě, kterou naleznete v sekci DOKUMENTY.

 

Oznámení o stanovení výše měsíční úplaty MŠ, ŠD II (1).pdfSEZNAM PŘIJATÝCH DĚTÍ OD 1.9.2024 PODLE REGISTRAČNÍCH ČÍSEL

Datum konání: 31. 5. 2024 - 21. 6. 2024

 

SEZNAM PŘIJATÝCH DĚTÍ OD 1.9.2024.pdf

 

Vážení zákonní zástupci nově nastupujících dětí,

v případě, že budete nastupovat od 1.9.2024 do jiné MŠ než do naší, potřebujeme od Vás písemně – nejlépe e-mailem( hegedusovaj@seznam.cz ) tuto skutečnost oznámit, jinak budete od září hradit úplatu za vzdělávání a budeme Vás kontaktovat proč dítě nenastoupilo.

Mimo jiné tím uvolníte místo pro další dítě, které bude potřebovat nastoupit do MŠ.

Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na společnou péči o Vaše děti.

 

Bc. Jana Hegedüsová ředitelka školyDesatero pro rodiče nově nastupujících dětí

Datum konání: 7. 5. 2024 - 31. 12. 2025

 

Desatero pro usnadnění nástupu Vašeho dítěte do mateřské školy

 

*     Povídejte si s dítětem o mateřské škole, použijte fotografie, knihu, kamaráda, který už do mateřské školy chodí a je spokojené, nestrašte Vaše dítě mateřskou školou.

*     Zvykejte dítě na odloučení. Nechte jej pohlídat babičkou, tetou, kamarádkou, ale vždy se s dítětem láskyplně rozlučte a ujistěte ho, že sice odcházíte, ale že se určitě vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout.

*     Dejte dítěti najevo, že mu věříte, že to určitě zvládne, zvýšíte tak jeho sebedůvěru.

*     Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Neprotahujte loučení, ovšem neodcházejte narychlo, tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.

*     Dejte dítěti s sebou něco důvěrného- plyšáka, šátek, Vaší fotografii…

*     Plňte své sliby, když slíbíte, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít. Dítě Vám věří, proto ho nezklamte.

*     Za pobyt v mateřské škole neslibujte dítěti odměnu, dítě prožívá stres nejen z toho, že je v mateřské škole bez rodičů, ale ještě se přidá strach ze selhání a nezískání tak odměny. Pokud den ve školce proběhne v pohodě, jděte to oslavit něčím, co má dítě rádo, kupte mu drobnost, ale materiální odměna by se neměla stát pravidlem, dítě by ji vyžadovalo každý den.

*   Veďte dítě k samostatnosti, zvláště v hygieně, sebeobsluze a stolování. Dítě by mělo umět vyjádřit své potřeby, napít se z hrnečku, jíst lžící, ujít kratší vzdálenost během pobytu venku, spolupracovat při svlékání a oblékání, umět nazout bačkůrky, používat kapesník, znát své jméno.

*     Pokud vy sami prožíváte novou situaci se strachem, věřte, že Vaše dítě velmi dobře pozná Váš strach a přenášíte jej tak na dítě, čímž mu odloučení neulehčujete. Pokud to je možné, dohodněte se, že dítě bude do mateřské školy z počátku odvádět ten, kdo s tím má menší problém.

*     Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace. Dítě může jít jen na dvě hodiny od 8-10 hodin, postupně do 12.00, poté začít v MŠ odpočívat. Některé děti potřebují delší čas k adaptaci, některé mohou nastoupit a zvládnou delší odloučení bez potíží. Každé dítě je jiné a je potřeba respektovat jeho potřebu postupné adaptace. Je vhodné první týden nástupu do mateřské školy mít čas pro jeho postupnou adaptaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přejeme Vám, aby se Vašemu dítěti v mateřské škole líbilo, rychle a bez potíží se adaptovalo na nové prostředí a vy chodili do mateřské školy s úsměvem, bez pocitů obav a s důvěrou v učitelky, kterým svěřujete své dítě.

 

 Desatero pro rodiče předškolních dětí

Datum konání: 29. 4. 2024 - 31. 8. 2024

Vážení rodiče,

jelikož se nám stále prodlužuje doba, kdy naši předškoláčci pravidelně navštěvovali mateřskou školu a zároveň se blíží nástup do základní školy, přikládáme vám pro připomenutí dokument o tom, co vše by měli předškoláci zvládnout před nástupem do základní školy. 

Desatero pro rodiče předškolních dětí.pdf