Mateřská škola Sokolov, Kosmonautů 1881

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ .pdf

SCHŮZKA RODIČŮ- NOVĚ NASTUPUJÍCÍCH DĚTÍ

V ÚTERÝ 24.8. 2021 od 15.00 hodin

proběhne organizační schůzka s rodiči nově nastupujících dětí ve spodní třídě oranžového pavilonu. Z důvodu vysokého počtu přijatých dětí, prosím o účast jen jednoho zákonného zástupce za dítě.

Účast je nutná, pokud to bude možné, přijďte bez dětí.

Bc. Jana Hegedüsová ředitelka školy

AKTUALIZACE - POSLEDNÍ ZVONĚNÍ

Datum konání: 29. 6. 2021

Budoucí školáci dostali pozvání zúčastnit se dne 29.6. 2021 dopoledne posledního zvonění na ZŠ Křižíkova, Sokolov.

Toto pozvání jsme přijali a jdeme převzít štafetu od letošních deváťáků.

POSLEDNÍ ZVONĚNÍ PROBĚHNE OD 9.00 HODIN. Rodiče, kteří se chtějí přijít  na akci podívat, se mají řídit aktuálním nařízením Ministerstva zdravotnictví.

Hlasujte pro naši MŠ

Datum konání: 8. 6. 2021 - 30. 6. 2021

Klikněte a hlasujte každý den pro Mateřskou školu Kosmonautů .

Moc děkujeme!!!

Hýbeme se hezky česky- podpora MŠ

Datum konání: 3. 6. 2021 - 30. 6. 2021

Vážení rodiče,

mateřská škola se zapojila do soutěžního projektu HÝBEME SE HEZKY ČESKY, proto vás tímto prosíme o podporu a hlasování pro naší mateřskou školu.

Hlasovat můžete v termínu od 3.6. do 30.6.  prostřednictvím webové stránky www.hybemesehezkycesky.cz

Jsme pod názvem :  Mateřská škola Kosmonautů

a hlasovat se dá každý den!!!

Moc děkujeme za šíření této informace do vašich rodin a mezi vaše přátele, kteří by nás mohli také podpořit.

Za MŠ Bc. Jana Hegedüsová ředitelka školy

UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ HLAVNÍCH PRÁZDNIN

Datum konání: 18. 1. 2021 - 31. 8. 2021

VÁŽENÍ RODIČE,

V DOBĚ OD 1.7. 2021 DO 25.7.2021 BUDE MŠ KOSMONAUTŮ UZAVŘENA.

Náhradní MŠ ( MŠ M.Majerové) si budete moci nahlásit (vyplnit žádost )- v měsíci dubnu na svých třídách u paní učitelky, kde budou žádosti k dispozici.

Náměty pro inspiraci

Datum konání: 11. 5. 2020 - 31. 8. 2021

Vážení rodiče, pro nabídku aktivit vašich dětí můžete využít těchto webových stránek.

WEBOVÉ STRÁNKY PRO ZPESTŘENÍ

ČT EDU - Vzdělávací portál české televize

DÉČKO – webové stránky televize pro děti

TĚLOCVIK

RÁDIO JUNIOR – českého rozhlasu

Skoro školní vysílání na rádiu junior

VÝTVARNÉ NÁMĚTY A NÁVODY

NÁPADY PRO ANIČKU - inspirativní web

POKUSY

WEBY PRO DĚTI

Desatero pro rodiče nově nastupujících dětí

Datum konání: 29. 4. 2020 - 31. 12. 2020

Desatero pro usnadnění nástupu Vašeho dítěte do mateřské školy

*     Povídejte si s dítětem o mateřské škole, použijte fotografie, knihu, kamaráda, který už do mateřské školy chodí a je spokojené, nestrašte Vaše dítě mateřskou školou.

*     Zvykejte dítě na odloučení. Nechte jej pohlídat babičkou, tetou, kamarádkou, ale vždy se s dítětem láskyplně rozlučte a ujistěte ho, že sice odcházíte, ale že se určitě vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout.

*     Dejte dítěti najevo, že mu věříte, že to určitě zvládne, zvýšíte tak jeho sebedůvěru.

*     Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Neprotahujte loučení, ovšem nedocházejte narychlo, tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.

*     Dejte dítěti s sebou něco důvěrného- plyšáka, šátek, Vaší fotografii…

*     Plňte své sliby, když slíbíte, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít. Dítě Vám věří, proto ho nezklamte.

*     Za pobyt v mateřské škole neslibujte dítěti odměnu, dítě prožívá stres nejen z toho, že je v mateřské škole bez rodičů, ale ještě se přidá strach ze selhání a nezískání tak odměny. Pokud den ve školce proběhne v pohodě, jděte to oslavit něčím, co má dítě rádo, kupte mu drobnost, ale materiální odměna by se neměla stát pravidlem, dítě by ji vyžadovalo každý den.

*   Veďte dítě k samostatnosti, zvláště v hygieně, sebeobsluze a stolování. Dítě by mělo umět vyjádřit své potřeby, napít se z hrnečku, jíst lžící, ujít kratší vzdálenost během pobytu venku, spolupracovat při svlékání a oblékání, umět nazout bačkůrky, používat kapesník, znát své jméno.

*     Pokud vy sami prožíváte novou situaci se strachem, věřte, že Vaše dítě velmi dobře pozná Váš strach a přenášíte jej tak na dítě, čímž mu odloučení neulehčujete. Pokud to je možné, dohodněte se, že dítě bude do mateřské školy z počátku odvádět ten, kdo s tím má menší problém.

*     Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace. Dítě může jít jen na dvě hodiny od 8-10 hodin, postupně do 12.00, poté začít v MŠ odpočívat. Některé děti potřebují delší čas k adaptaci, některé mohou nastoupit a zvládnou delší odloučení bez potíží. Každé dítě je jiné a je potřeba respektovat jeho potřebu postupné adaptace. Je vhodné první týden nástupu do mateřské školy mít čas pro jeho postupnou adaptaci.

Přejeme Vám, aby se Vašemu dítěti v mateřské škole líbilo, rychle a bez potíží se adaptovalo na nové prostředí a vy chodili do mateřské školy s úsměvem, bez pocitů obav a s důvěrou v učitelky, kterým svěřujete své dítě.

Desatero pro rodiče předškolních dětí

Datum konání: 29. 4. 2020 - 30. 9. 2021

Vážení rodiče,

jelikož se nám stále prodlužuje doba, kdy naši předškoláčci pravidelně navštěvovali mateřskou školu a zároveň se blíží nástup do základní školy, přikládáme vám pro připomenutí dokument o tom, co vše by měli předškoláci zvládnout před nástupem do základní školy.

Desatero pro rodiče předškolních dětí.pdf