Mateřská škola Sokolov, Kosmonautů 1881

Provoz mateřské školy

Po - Pá: 06.00 - 16.30

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality

Aktuality


Třídní schůzky jednotlivých tříd

Datum konání: 7. 9. 2021

V úterý 7.9. 2021 od 16.00 hodin proběhnou třídní schůzky na jednotlivých třídách.

Prosíme pouze jednoho zástupce za dítě, respirátor nutný. 

Těšíme se na vás!Soutěžíme s PENNY

Datum konání: 1. 9. 2021 - 30. 9. 2021

Vážení rodiče a přátelé školy, naše mateřská škola se zapojila do soutěže  "HÝBEME SE HEZKY ČESKY".
 
Na základě získaných hlasů v online hlasování postupujeme do finálového kola !!!
 
Za Vaše hlasy moc DĚKUJEME !!!
 

Finálové kolo bude v podobě hlasování v prodejnách PENNY, které odstartuje 2.9. 2021 a potrvá až do 29.9. 2021

V tomto termínu můžete navštívit prodejny PENNY ve vašem mikroregionu (Sokolov, Kynšperk nad Ohří) a podpořit tak svým hlasem náš tým.

 

Jak na to? Hlasování bude probíhat pomocí útržku z účtenky, který získáte za nákup v minimální hodnotě 100 Kč.

Tento útržek vhoďte do hlasovacího boxu našeho týmu, který bude umístěn u pokladen prodejny PENNY.

 

 

Děkujeme za další podporu a spolupráci.


Návrat ze zahraničí

Datum konání: 1. 9. 2021 - 30. 9. 2021

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ REŽIM NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ 
 
Zvláštní pravidla platí pro děti do 6 let v mateřských školách 
Děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování ve výše uvedených případech, ale pro mateřské školy se uplatňují zvláštní pravidla:
 • V případě dětí do 6 let věku v mateřské škole nebo podobné instituci, s výjimkou dětí přeshraničních pracovníků a studentů, kteří za účelem výkonu práce nebo vzdělávání pravidelně alespoň jednou týdně oprávněně překračují státní hranici s Českou republikou do nebo ze sousedního státu a pro cesty do nebo ze sousedního státu za účelem výkonu práva péče o nezletilé dítě nebo styku s ním anebo za účelem návštěvy manžela nebo registrovaného partnera, který je v sousedním státě zaměstnán nebo tam studuje, nesmí mateřská škola nebo podobná instituce umožnit osobní přítomnost dětí, které se vrátily ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy. 
• Čili pokud se děti ve věku do 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR.  I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.
• Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí.
 


virtuální prohlídka jednotlivých tříd

Datum konání: 27. 8. 2021 - 30. 9. 2021

Vážení rodiče , v sekci O nás - Fotogalerie

nově najdete virtuální prohlídku jednotlivých tříd.

Pouze třída Kopretiny je tam ještě před opravou střechy, tak  po otevření třídy už na děti bude čekat úplně jiný interiér. DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ

Datum konání: 22. 8. 2021 - 30. 9. 2021

Vážení rodiče dětí, které mají nastoupit od 1.9.2021 do třídy Kopretiny- horní třídy v zeleném pavilonu. 

Ze závažných provozních důvodů, ve spojitosti s opravou střechy v době prázdnin, jsme nuceni děti z této třídy, na nezbytně nutnou dobu, rozdělit do ostatních tříd. Do jaké třídy bude Vaše dítě chodit zveřejníme v úterý ve vitríně  před ředitelnou, kde jsou seznamy dětí jednotlivých tříd. 

Moc se omlouváme za nepříjemnosti, ale jinak to v současné chvíli není možné. 

Bc.Jana Hegedüsová

ředitelka školyNáměty pro inspiraci

Datum konání: 11. 5. 2020 - 31. 8. 2021

Vážení rodiče, pro nabídku aktivit vašich dětí můžete využít těchto webových stránek. 

 

WEBOVÉ STRÁNKY PRO ZPESTŘENÍ

 

ČT EDU - Vzdělávací portál české televize

DÉČKO – webové stránky televize pro děti

TĚLOCVIK

RÁDIO JUNIOR – českého rozhlasu

Skoro školní vysílání na rádiu junior

VÝTVARNÉ NÁMĚTY A NÁVODY

NÁPADY PRO ANIČKU - inspirativní web

POKUSY

 

 

WEBY PRO DĚTI

 

 Desatero pro rodiče nově nastupujících dětí

Datum konání: 29. 4. 2020 - 31. 12. 2020

 

Desatero pro usnadnění nástupu Vašeho dítěte do mateřské školy

 

*     Povídejte si s dítětem o mateřské škole, použijte fotografie, knihu, kamaráda, který už do mateřské školy chodí a je spokojené, nestrašte Vaše dítě mateřskou školou.

*     Zvykejte dítě na odloučení. Nechte jej pohlídat babičkou, tetou, kamarádkou, ale vždy se s dítětem láskyplně rozlučte a ujistěte ho, že sice odcházíte, ale že se určitě vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout.

*     Dejte dítěti najevo, že mu věříte, že to určitě zvládne, zvýšíte tak jeho sebedůvěru.

*     Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Neprotahujte loučení, ovšem nedocházejte narychlo, tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.

*     Dejte dítěti s sebou něco důvěrného- plyšáka, šátek, Vaší fotografii…

*     Plňte své sliby, když slíbíte, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít. Dítě Vám věří, proto ho nezklamte.

*     Za pobyt v mateřské škole neslibujte dítěti odměnu, dítě prožívá stres nejen z toho, že je v mateřské škole bez rodičů, ale ještě se přidá strach ze selhání a nezískání tak odměny. Pokud den ve školce proběhne v pohodě, jděte to oslavit něčím, co má dítě rádo, kupte mu drobnost, ale materiální odměna by se neměla stát pravidlem, dítě by ji vyžadovalo každý den.

*   Veďte dítě k samostatnosti, zvláště v hygieně, sebeobsluze a stolování. Dítě by mělo umět vyjádřit své potřeby, napít se z hrnečku, jíst lžící, ujít kratší vzdálenost během pobytu venku, spolupracovat při svlékání a oblékání, umět nazout bačkůrky, používat kapesník, znát své jméno.

*     Pokud vy sami prožíváte novou situaci se strachem, věřte, že Vaše dítě velmi dobře pozná Váš strach a přenášíte jej tak na dítě, čímž mu odloučení neulehčujete. Pokud to je možné, dohodněte se, že dítě bude do mateřské školy z počátku odvádět ten, kdo s tím má menší problém.

*     Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace. Dítě může jít jen na dvě hodiny od 8-10 hodin, postupně do 12.00, poté začít v MŠ odpočívat. Některé děti potřebují delší čas k adaptaci, některé mohou nastoupit a zvládnou delší odloučení bez potíží. Každé dítě je jiné a je potřeba respektovat jeho potřebu postupné adaptace. Je vhodné první týden nástupu do mateřské školy mít čas pro jeho postupnou adaptaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přejeme Vám, aby se Vašemu dítěti v mateřské škole líbilo, rychle a bez potíží se adaptovalo na nové prostředí a vy chodili do mateřské školy s úsměvem, bez pocitů obav a s důvěrou v učitelky, kterým svěřujete své dítě.

 

 Desatero pro rodiče předškolních dětí

Datum konání: 29. 4. 2020 - 30. 9. 2021

Vážení rodiče,

jelikož se nám stále prodlužuje doba, kdy naši předškoláčci pravidelně navštěvovali mateřskou školu a zároveň se blíží nástup do základní školy, přikládáme vám pro připomenutí dokument o tom, co vše by měli předškoláci zvládnout před nástupem do základní školy. 

Desatero pro rodiče předškolních dětí.pdf