Mateřská škola Sokolov, Kosmonautů 1881

Novější 1

Divadelní představení Zlatá rybka

Datum konání: 20. 12. 2021

V pondělí 20.12.2021 přijedou za dětmi loutky z Karlovarského divadla s pohádkou Zlatá rybka.

Vybíráme 50,- Kč.

Mikulášská nadílka

Datum konání: 6. 12. 2021

V pondělí 6.12.2021 do MŠ přijde s nadílkou Mikuláš, anděl a čert.

Už se těšíme!

Vánoční besídky a dílničky

Datum konání: 29. 11. 2021 - 23. 12. 2021

Z důvodu současné situace s ohledem na Covid-19  běžné besídky a dílničky s rodiči nebudou.

Program pro vás natočíme a dostanete nahrávku s vystoupením.

Děkujeme za pochopení.

Vánoční fotografování

Datum konání: 29. 11. 2021

V pondělí 29.11. 2021 se budou fotit děti ze třídy: Zvonky, Kopretiny, Sedmikrásky a Sněženky.

V úterý 30.11.2021 se budou fotit děti ze třídy: Pampelišky, Fialky a Šípkových růží.

Cena za 3 fotografie 90,- Kč.

Zpívání jen tak- akce byla zrušena

Datum konání: 25. 11. 2021

Ve čtvrtek 25.11.2021 půjde několik dětí ze třídy Pampelišky prezentovat naši MŠ na soutěž ve zpěvu.

Dopravní prevence

Datum konání: 9. 11. 2021 - 16. 11. 2021

V úterý 9. 11. 2021 půjdou děti ze třídy Pampelišky do DDM na autíčka-  kryté dopravní hřiště .

V úterý 16.11. 2021 půjdou děti ze třídy Šípkové růže a předškoláci od Fialek do DDM na autíčka- kryté dopravní hřiště.

Lyžáček

Datum konání: 30. 9. 2021 - 12. 11. 2021

Vážení rodiče,

jako každý rok, pro vás i v letošním školním roce pořádáme pětidenní

LYŽAŘSKÝ KURZ v Mariánských Lázních.

Termín je 7.2.-11.2.2022

Na kurz se každý den dojíždí a na oběd se děti opět vrací do MŠ. Jedná se tedy o 2. hod lyžování každý den, v malých skupinkách, s certifikovanými instruktory. Kurz je určen dětem od 4. let věku, v případě většího zájmu, mají přednost předškoláci.

Cena kurzu je:

2150 Kč (doprava, kurz, úrazové pojištění),

nebo  2750 Kč (doprava, kurz, úrazové pojištění, půjčovné-lyže, boty, přilba).

V ceně není zahrnut skipas –  max. 600 Kč za dítě za kurz (jen kdo bude schopen využívat vlek) – platí se den před skončením kurzu.

V případě zájmu přihlaste závazně své dítě u paní učitelky na třídě. Je nutné vyplnit přihlášku.

Přihlásit se můžete do 13. 10. 2021.

Bližší informace vám budou sděleny na informační schůzce. Platba do 12. 11. 2021.

Náměty pro inspiraci

Datum konání: 11. 5. 2020 - 31. 8. 2021

Vážení rodiče, pro nabídku aktivit vašich dětí můžete využít těchto webových stránek.

WEBOVÉ STRÁNKY PRO ZPESTŘENÍ

ČT EDU - Vzdělávací portál české televize

DÉČKO – webové stránky televize pro děti

TĚLOCVIK

RÁDIO JUNIOR – českého rozhlasu

Skoro školní vysílání na rádiu junior

VÝTVARNÉ NÁMĚTY A NÁVODY

NÁPADY PRO ANIČKU - inspirativní web

POKUSY

WEBY PRO DĚTI

Desatero pro rodiče nově nastupujících dětí

Datum konání: 29. 4. 2020 - 31. 12. 2020

Desatero pro usnadnění nástupu Vašeho dítěte do mateřské školy

*     Povídejte si s dítětem o mateřské škole, použijte fotografie, knihu, kamaráda, který už do mateřské školy chodí a je spokojené, nestrašte Vaše dítě mateřskou školou.

*     Zvykejte dítě na odloučení. Nechte jej pohlídat babičkou, tetou, kamarádkou, ale vždy se s dítětem láskyplně rozlučte a ujistěte ho, že sice odcházíte, ale že se určitě vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout.

*     Dejte dítěti najevo, že mu věříte, že to určitě zvládne, zvýšíte tak jeho sebedůvěru.

*     Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Neprotahujte loučení, ovšem nedocházejte narychlo, tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.

*     Dejte dítěti s sebou něco důvěrného- plyšáka, šátek, Vaší fotografii…

*     Plňte své sliby, když slíbíte, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít. Dítě Vám věří, proto ho nezklamte.

*     Za pobyt v mateřské škole neslibujte dítěti odměnu, dítě prožívá stres nejen z toho, že je v mateřské škole bez rodičů, ale ještě se přidá strach ze selhání a nezískání tak odměny. Pokud den ve školce proběhne v pohodě, jděte to oslavit něčím, co má dítě rádo, kupte mu drobnost, ale materiální odměna by se neměla stát pravidlem, dítě by ji vyžadovalo každý den.

*   Veďte dítě k samostatnosti, zvláště v hygieně, sebeobsluze a stolování. Dítě by mělo umět vyjádřit své potřeby, napít se z hrnečku, jíst lžící, ujít kratší vzdálenost během pobytu venku, spolupracovat při svlékání a oblékání, umět nazout bačkůrky, používat kapesník, znát své jméno.

*     Pokud vy sami prožíváte novou situaci se strachem, věřte, že Vaše dítě velmi dobře pozná Váš strach a přenášíte jej tak na dítě, čímž mu odloučení neulehčujete. Pokud to je možné, dohodněte se, že dítě bude do mateřské školy z počátku odvádět ten, kdo s tím má menší problém.

*     Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace. Dítě může jít jen na dvě hodiny od 8-10 hodin, postupně do 12.00, poté začít v MŠ odpočívat. Některé děti potřebují delší čas k adaptaci, některé mohou nastoupit a zvládnou delší odloučení bez potíží. Každé dítě je jiné a je potřeba respektovat jeho potřebu postupné adaptace. Je vhodné první týden nástupu do mateřské školy mít čas pro jeho postupnou adaptaci.

Přejeme Vám, aby se Vašemu dítěti v mateřské škole líbilo, rychle a bez potíží se adaptovalo na nové prostředí a vy chodili do mateřské školy s úsměvem, bez pocitů obav a s důvěrou v učitelky, kterým svěřujete své dítě.

Desatero pro rodiče předškolních dětí

Datum konání: 29. 4. 2020 - 30. 9. 2021

Vážení rodiče,

jelikož se nám stále prodlužuje doba, kdy naši předškoláčci pravidelně navštěvovali mateřskou školu a zároveň se blíží nástup do základní školy, přikládáme vám pro připomenutí dokument o tom, co vše by měli předškoláci zvládnout před nástupem do základní školy.

Desatero pro rodiče předškolních dětí.pdf

Novější 1